Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-05 12:11
Odsłony - 6210
GOŚĆ
Pytanie może prozaiczne... Kto może podpisać zbiorcze zestawienie danych
o rodzajach i ilości odpadów, o sposobach gospodarowania nimi? Czy koniecznie osoba (osoby) upoważnione do reprezentowania podmiotu (tak jak to jest przy sprawozdaniach "emisyjnych") ? Czy są na to jakieś zapisy w KPA czy gdzieś indziej w przepisach?
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-05 13:18:33
GOŚĆ
U nas podpisują osoby, kóre są upoważnione do reprezentowania spółki. Ich nazwiska znajdują się w KRS-ie. W poprzednich latach podpisywała p. Dyrektor na jednym z oddziałów posiadająca pełnomocnictwo do reprezentowania spółki (opłata skarbowa 17,00 zł).

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-05 15:22:51
Spółkę/firmę reprezentują określone osoby - przepisy kodeksu cywilengo czy spółek handlowych oraz innych ustaw jednoznacznie regulują te kwestie. Do tego wzór wykazu "podpowiada" także jednoznacznie kto ma podpisać - ospoba sporządzająca i posiadacz. Posiadaczem jest podmiot, który ma reprezentację itd. itp. ;-)

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-06 11:17:17
GOŚĆ
Przy okazji mam pytanie odnośnie ujęcia w wykazie wytworzonych odpadów przekazanych osobom fizycznym... Czy wyżej wymienione odpady należy ująć w DWóCH MIEJSCACH tzn w dziale 2 (odpady wytworzone) oraz w dziale 5c (odpady przekazane osobom fizycznym)???? Tak w ogóle nie za bardzo mi się widzi wpisywanie czegokolwiek w dział 5 który jest Zbiorczym zestawieniem danych o rodzajach i ilościach odpadów poddanych odzyskowi - sama nazwa wskazuje że dział ten wypełniają podmioty posiadające zezwolenie na odzysk a ja takowego nie posiadam....

Proszę o waszą pomoc/sugestie w tym temacie.
Pzdr

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-06 23:17:42
chton
niby dlaczego ma się podpisywać osoba reprezentująca podmiot ?
nie widzę podstaw, podpisuje się robol odpowiedzialny za oś w firmie i tyle

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-07 19:05:29
chton - myślę, że się mylisz... ;-)

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-08 11:59:23
chton
jaka jest podstawa prawna ?

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-09 12:55:44
Nawet nie będę sę wysilał żeby Ci ją podawać ;-) Śmieszne pytanie...

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-11 09:12:02
chton
jednak poproszę

co prawda na zestawieniu danych o korzystaniu ze środowiska ma się podpisać osoba reprezentująca podmiot, w sprawozdaniu o odpadach już tego nie ma

już widzę jak prezes np. grupy żywiec podpisuje się pod jakimiś tam sprawozdaniami do marszałka

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-11 15:12:11
GOŚĆ
Panie Chton zawsze pod dokumentami podpisuje się uprawniona osoba albo z KRS lub upoważnienia i tyle. W innym przypadku takie sprawozdanie zawsze można podważyć.
Innym gdzie jest napisane w ustawie ze składając wniosek o wydanie pozwolenia na wytwarzanie odpadów musi się podpisać uprawniona osoba? Moze ja podpisze się pod wnioskiem dla firmy xyz:)

Ja w swojej praktyce zawsze daje wszyswtkie dokumenty do podpisu, gdyż wszystkie pisma sa pismami urzędowymi i tyle

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-11 15:12:03
Grupa Żywiec, z tego co sobie podejrzałem ma dość szerokie możliwości "reprezentacji" - prezesi, członkowie zarządu, prokurenci... Więc nie musisz siobie wyobrażać.
Sprawy reprezentacji, udzielania pełnomocnictw itd. są opisane w kodeksach - cywilnym, spółek handlowych i innych ustawach.
Jeśli art. 37 ust. 1 ustawy o odpadach mówi, że to posiadacz odpadów jest obowiązany sporządzić na formularzu zbiorcze zestawienie danych [...] i przekazać je marszałkowi województwa to tylko wtedy jest dokument ważny , gdy jest podpisany przez prawnego reprezentanta posiadacza ;-) Można działać przez pełnomocnika - to inne przepisy regulują... Więc i "robol" może podpisać dokument jako wypełniający i jako reprezentujący, o ile złoży organowi przyjmującemu stosowne pełnomocnictwo.

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-11 22:04:15
chton
jakoś nie bardzo mi się wydaje, byłem świadkiem niejednej kontroli i jakoś kontrolujący nigdy nie zapytał co to za gość ten co się podpisał pod wnioskiem, na sprawozdaniu ... panie wlo, art 37 nic nie mówi kto się ma podpisywać pod sprawozdaniem

panowie, to może również na kpo winien się prezes podpisywać :)

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-12 11:25:15
uk
Ja praktykuję tak: jesli na formularzu określonym rozporządzeniem jest określone miejsce "podpis osoby uprawnionej do reprezentowania podmiotu" jak to jest np. w "Wykazie zawierającym zbiorcze zestawienie informacji o zakresie korzystania ze środowiska oraz o wysokości należnych opłat" to ktoś z zapisanych w KRS się podpisuje, oczywiście jest tam też podpis osoby wypełniającej; a jak nie jest to konkretnie określone jak np. w "Zbiorczym zestawieniu danych o rodzajach i ilościach wytworzonych odpadów" to tylko ja jako osoba wypełniająca się tu podpisuję, ale do tego typu zestawień czy sprawozdań zawsze dołączam pismo przewodnie na firmówce którą podpisuję ja - specjalista oś czyli robol od oś jak to określił chton (chton, skąd to lekceważenie ?) - oraz także ktoś z zapisanych w KRS;
chton, ironia o podpisywaniu KPO przez prezesa jest niepotrzebna.
W ogóle to temat jest prozaiczny, jak zaznaczył gość który zaczął wątek, do czasu gdy wszystko jest ok. ale w sytuacji no nie wiem jakichś podejrzeń o usunięciu odpadów nielegalnie czy niezapłaceniu za emisję, podpis oznacza odpowiedzialność.

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-12 12:00:25
GOŚĆ
odp. dla Gościa z 06.03.2009 11:17:17
jak najbardziej odpady przekazane osobom fizycznym wykazuje się w dziale 5 tabeli c jeżeli są to odpady, które zgodnie z rozporządzeniem mogłeś przekazać osobom fizycznym to nie potrzebujesz decyzji na ich odzysk, a jeżeli są to odpady wytworzone przez Twoją firmę to oczywiście wpisujesz je też w dziale 2
pozdrawiam

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-12 13:53:43
chton
uk - zuch jesteś :)
popieram twoją wypowiedź w 100 %
tak na marginesie nie miałem zamiaru nikogo lekceważyć, tym bardziej ludzi myślących,

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-12 17:31:33
chton - nic nie stoi na przeszkodzie by i kartę przekazania podpisywał prezes - ma prawo ;-) sam może też księgowość prowadzić i podpisywać przepustki na bramie...
Zrozum! Nie tylko jedna ustawa reguluje prawo w tym kraju. Zatrudniając pracownika, daje mu prezes zakres obowiązków. Zatrudniając dyrektora kadrowego, nawet sam tego nie robi bo upoważnienie ma kadrowy. Tak samo jest z każdą inną sprawą - część spraw załatwia zakres obowiązków, ale sprawy reprezentacji przed organami nie - tu pełnomocnictwo jest wymagane. I to w każdej firmie jest normalne.
Co do tego na co zwracają uwagę kontrole czy urzędnicy nie musisz mi mówić - dla mnie to kpina jest a nie nadzór w większości przypadków. Dopiero jak jest problem, zaczynają jak należy, zgodnie z prawem funkcjonować.

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-12 21:36:00
chton
wlo - lubię cię, ale podaj podstawę prawną albo nie zawracaj dupy,
dlaczego tylko osoba oficjalnie reprezentująca podmiot ma podpisać się na np: Zbiorczym zestawieniu danych o rodzajach i ilościach wytworzonych odpadów
ustawa, art, czy co tam chcesz

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-13 20:35:35
dupę to Ty zawracasz udawaniem głupiego albo... nie zawracasz bo jednak?? ;-D
przeczytaj art. 37 ustawy o odpadach i słownik - kim jest posiadacz. przepisó innych ustaw nie mam zamiaru ci przedstawiać. Mam tylko nadzieję, ze kiedyś znajdziesz się w sytuacji gdy jakiś organ na podpisane przez nieuprowanionego robola pismo/wniosek/ wykaz/zestawienie itd. powie - ciągnij się... ;)
pozdrawiam
i rzeczywiście nie ma co ciągnąć tej bezsensownej dyskusji

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-13 23:37:56
chton
dobra wlo odpuszczam specjalnie dla ciebie
widzę że nie znalazłeś tego o co mi chodziło, no ale cóż nie każdy musi wiedzieć wszystko ;)
a z tym "ciągnij się" to bym radził nikomu nie ryzykować, bo nie ręczę za to czy delikwent(ka) nie wyjdzie z mojego biura z kwartalnym plikiem KPO w dupie :)

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-20 11:46:04
GOŚĆ
Nie sądziłem że moje "prozaiczne:)" pytanie wywoła taką dyskusję.... I wcale moje wątpliwości nie zostały rozwiane.... Skłaniam się jednak ku zdaniu Chtona.... gdyby bowiem zastosować rozumowanie Wlo każda KPO musiałaby być podpisywana przez osoby widniejące w KRS-ie lub posiadająca pełnomocnictwo....

Re: zbiorcze zestawienie roczne

Wysłany - 2009-03-20 13:00:30
GOŚĆ
Sprawa jest prosta.
sprawozdanie środowiskowe jest oficjalna informacją składana przez podmiot administracji państwowej. Właściwość do reprezentowania firmy jest zgodna z KRS, chyba że przysłowiowy Kowalski ma upoważnienie. Inna sprawa do kontakty pomiędzy firmami do których pracownik z racji zajmowanego stanowiska (zakres obowiązków). Zapewne w każdym przedsiębiorstwie są odpowiednie procedury.
Podsumowując sprawozdanie może być podpisane przez pracownika, lecz winno dołączyć się pismo przewodnie podpisane przez upoważnioną osobę.

Ja przyjmując taką informację zbiorczą wymagałbym aby podpisała się osoba upoważniona
pozdrawiam
pszczola

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 20 z 25

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy