Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Zbiorcze zestawienie danych - odpady a zmiana siedziby

Wysłany - 2010-01-29 15:05
Odsłony - 3439
GOŚĆ
Witam,

Proszę o info jak wypełnić zbiorcze zestawienie danych dot. wytwarzanych odpadów dla firmy która w trakcie roku zmieniła siedzibę (w tym samym mieście). Wypełniać dwa druki - każde dla innej lokalizacji?
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: Zbiorcze zestawienie danych - odpady a zmiana siedziby

Wysłany - 2010-01-29 19:14:33
maligrat
> Napisz do autora
tak dokładnie - oddzielne sprawozdania - z zaznaczeniem jakiego okresu dotyczą

Re: Zbiorcze zestawienie danych - odpady a zmiana siedziby

Wysłany - 2010-02-01 11:49:24
Flashpung
> Napisz do autora
Maligrat: zbiorcze zestawienia danych są sprawozdaniami calorocznymi.. jeśli te same ilości wytwarzanych odpadów wykażesz dla dwóch miejsc oddzielnie, na osobnych formularzach to przyczynisz się do wprowadzenia urzędnika w błąd i podwojenia ilości wytwarzanych odpadów ..

Urzędy marszałkowskie wprowadzają dane ze zbiorczych zestawień do tzw. "wojewódzkiego systemu odpadowego" (WSO), to swego rodzaju oprogramowanie bazodanowe, które pozwala na wygenerowanie raportu (odnośnie ilości odpadów wytwarzanych, zbieranych, transportowanych bądź poddawanych odzyskowi itd.) i wysłanie go do MŚ do bazy centralnej (CSO) a następnie do Eurostatu do Brukseli za pośrednictwem GUS bodajże.

Moim zdaniem powinno się to zrobić tak: po zmianie siedziby firmy/spółki poinformowałbym o tym fakcie urząd marszałkowski a zbiorcze zestawienie danych złożyłbym za poprzedni rok kalendarzowy na aktualna siedzibę spółki.;-)

Re: Zbiorcze zestawienie danych - odpady a zmiana siedziby

Wysłany - 2010-02-01 12:17:54
Że wtrącę trzy grosze...
Pytanie o to, czy jedno zestawienie zbiorcze czy kilka się składa, należy zadać w kontekście przepisu - czy nakazuje on złożenie zestawienia zbiorczego dla zakładu czy dla posiadacza?
Nie znam szczegółowo przepisów odpadowych, ale wydaje mi się, ze to dotyczy posiadacza, więc jedno - o ile nie dotyczy zakłądów zlokalizowanych na terenie różnych województw oczywiście.
Ale prosze o sprawdzenie/sprostowanie, jeśli jestem w błędzie.

Re: Zbiorcze zestawienie danych - odpady a zmiana siedziby

Wysłany - 2010-02-01 13:26:53
Flashpung
> Napisz do autora
Wlo, zgadza się:) różnica między posiadaczem a wytwórcą jest istotna. ja osobiście wątek zrozumiałem jako zmiana (zastąpienie dotychczasowego) adresu firmy z punktu A na punkt B - wtedy jedno zbiorcze zestawienie.

Natomiast jeżeli:
Posiadaczem odpadów jest firma X (mająca siedzibę gówną w punkcie A) a wytwarza ona odpady w marketach zlokalizowanych w różnych miastach na terenie róznych województw w Polsce. (i są to punkty B, C, D, E, F, G itd.). - wówczas oddzielne zestawienie dla każdego miejsca wytwarzania (wytwórcy)

Reasumując: Dla jednego posiadacza może być wiele miejsc wytwarzania (wytwórców).

Re: Zbiorcze zestawienie danych - odpady a zmiana siedziby

Wysłany - 2010-02-01 14:22:40
No nie zgodzę się, że jeden posiadacz a wielu wytwórców może być... Bo co? Każdy oddział produkcyjny jakiejś spółki (firmy ogólnie mówiąc) może być odrębnym wytwórcą? NIE! Wytwórcą jest ta jedna spółka (firma), na terenie określonego zakładu. Niezależnie czy ma siedzibę i jeden zakład czy ma 20 zakładów w róznych miejscach w kraju a siedzibę w Zamościu np.

Re: Zbiorcze zestawienie danych - odpady a zmiana siedziby

Wysłany - 2010-02-01 15:01:58
Flashpung
> Napisz do autora
moze zle sie wyrazilem, tak wiec uściślę:

Dz. U. Nr 101 poz. 686 z 2007 r. załącznik nr. 1 dział: 1

W pierwszej części tabeli wpisuje się "posiadacza odpadów": powiedzmy firma z Zamościa (siedziba główna firmy i dane adresowe)

W drugiej części tabeli a więc " Miejsce prowadzenia działalności" - dawniej to się nazywało "miejsce wytwarzania".. wpisuje się adres zakładu.

Jesli firma ma siedzibę główna i zbieżną z "miejscem prowadzenia działalności" to OK - jedno zbiorcze jesli nie to wielokrotnosc miejsc prowadzonej działności (a więc zakładów miejsc - czy jak kto woli zakładów w których wytwarzane są odpady).

Podtrzymuję to co powiedziałem wcześniej w odniesieniu do zbiorczych zestawień danych o rodzajach i ilości wytworzonych odpadów (..): Posiadacz moze byc jeden a miejsc prowadzonej działalności (dawniej "miejsc wytwarzania odpadów" - co było bardziej trafnym określeniem bo rzeczy powinno nazywać się po imieniu) wiele (podałbym konkretne przykłady ale Administrator mi na to nie pozwoli;-)

a tak zupełnie na marginesie to posiadacz jest tu najmniej istotny .. najważniejsze są miejsca prowadzenia działalności (czyli miejsca w ktorych generowane są odpady) i to one pozwalają prześledzić strumień przemieszczania się odpadów a temu własnie sluża zbiorcze zestawienia danych ... wykorzystywane są do celów statystycznych i przy dostępie do informacji o środowisku.

Re: Zbiorcze zestawienie danych - odpady a zmiana siedziby

Wysłany - 2010-02-01 16:49:10
Teraz rozumiem ;-)
I mniej więcej takie miałem pojęcie o zbiorczym zestawieniu.
Czyli tyle zestawień zbiorczych ile miejsc prowadzenia działalności (zakładów).
Zatem - jeśli chodzi o pytanie - jeśli pod obydwoma adresami siedziby - starym i nowym - prowadzone były działalności, w wyniku których wytwarzane byłu odpady, należy złożyć dwa zestawienia, ale obejmujące tylko odpady wytworzone w tych miejscach (zakładach)?

Re: Zbiorcze zestawienie danych - odpady a zmiana siedziby

Wysłany - 2010-02-02 10:03:19
GOŚĆ
Wlo, mi się wydaję, że jest tak jak właśnie napisałeś - tzn. dwa zestawienia bowiem zmieniło się miejsce prowadzenia działalności, zresztą konieczne w tym wypadku było uzyskanie nowego pozwolenia na wytwarzanie odpadów bądź sporządzenie nowej informacji o wytwarzanych odpadach.


Re: Zbiorcze zestawienie danych - odpady a zmiana siedziby

Wysłany - 2010-02-02 10:11:35
No właśnie nie jest jasne co znaczy "siedziba" w pytaniu ;-) Jeśłi tylko biuro zarządu i miejsce zgromadzeń rady... To raczej nie wytwarzają odpadów i nie bardzo można mówić o zakładzie ;-)
Jesli siedziba oznacza cały zakład to tak. Jednak ja przy tego typu pytaniach - niejednoznacznych - wysiadam.
Ja rozumiem przez siedzibę miejsce rejestracji tylko. Zakład to zakład. Być może dlatego, ze mam sporo klientów z siedzibami np. w Warszawie czy w innym dużym mieście, gdzie nic oprócz pokoju prezesa, sekretariatu prezesa i pokoju spotkań z kontrahentami nie ma, natomiast faktycznie firmy funkcjonują - począwszy od produkcji przez działy wszystkie po kadry i księgowość - zupełnie gdzie indziej. Nawet w małym mieście, małe firmy mają siedziby np. na reprezentatywnej ulicy a zakład w strefie na przedmieściach ;-)

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 9 z 9

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy