> Odpady opakowaniowe
Odpady opakowaniowe - artykuly
W licznych publikacjach oraz na stronach Internetowych różnych organizacji, fundacji oraz stowarzyszeń, a także materiałach reklamowych producentów i dostawców, przekazuje się konsumentom informacje o opakowanych ekologicznych, lub przyjaznych dla środowiska, nie precyzując tego terminu.
Autor: GOŚĆ
Dodano: 2008-11-27
Odsłon: 25870

Nanoszenie znaków graficznych, związanych z ochroną środowiska, na opakowania ma dwa podstawowe zadania. Pierwsze z nich to przekazywanie istotnych informacji ułatwiających gospodarkę odpadami, a drugim, równie istotnym jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna.

Autor: orivne
Dodano: 2005-12-14
Odsłon: 294636

Obowiązki przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej reguluje ustawa z dnia 11.05.2001. Z dniem 1 kwietnia obowiązki te zostały zaktualizowane ustawa zmieniająca z dnia 21 stycznia 2005 opublikowaną w Dz. U. Nr. 33 poz. 291.

Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie najistotniejszych zmian, znacząco wpływających na działania zarówno podmiotów gospodarczych wytwarzających odpady jak i recyklerów.

Autor: orivne
Dodano: 2005-07-07
Odsłon: 3842

Ilość rekordów 1 do 3 z 4

Akty prawne

- wg daty opublikowania
  • Opłaty produktowe na rok 2010 - stawki maksymalne

    M.P. 2009 nr 62 poz. 828

    Obwieszczenie Ministra Środowiska z dnia 28 września 2009 r. w sprawie maksymalnych stawek opłat produktowych na rok 2010


  • Zawartość ołowiu, kadmu, rtęci i chromu sześciowartościowego w opakowaniach
    Dz.U. 2009 nr 97 poz. 815. Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15 czerwca 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zawartości ołowiu, kadmu, rtęci i chromu sześciowartościowego w opakowaniach. Data wejścia w życie - 2009-06-23

  • Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2008 r. w sprawie stawek opłat
    eksploatacyjnych

    Dz.U. 2008 nr 215 poz. 1357 - Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2008 r. w sprawie stawek opłat eksploatacyjnych. Data wejście w życie - 2009-01-01

  • Sprawozdania o wielkościach wprowadzonych na rynek opakowań - nowy wzór
    Dz.U. 2006 nr 220 poz. 1611 - Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 14 listopada 2006 r. w sprawie wzoru sprawozdania o wielkościach wprowadzonych na rynek krajowy opakowań i produktów, osiągniętych wielkościach odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych i poużytkowych oraz wpływach z opłat produktowych. Data wejście w życie 2007-01-01

  • Metale ciężkie w opakowaniach
    Dz.U. 2006 nr 183 poz. 1362 - Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 27 września 2006 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zawartości ołowiu, kadmu, rtęci i chromu sześciowartościowego w opakowaniach. Data wejścia w życie 2006-10-11

  • Nowe stawki opłat produktowych od 2006-01-01

    W Dz.U. 2005 nr 157 poz. 1325 opublikowano Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 9 sierpnia 2005 r. w sprawie stawek opłat produktowych.

    Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 2006-01-01


  • Poziomy odzysku i recyklingu od 2006 r.

    Opublikowane zostało nowe rozporządzenie o rocznych poziomach recyklingu i odzysku odpadów opakowaniowych i poużytkowych (DzU z 2005 r. nr 103, poz. 872).

    UWAGA!

    Rozporządzenie wprowadza obowiązek rozliczania nie tylko recyklingu, ale i odzysku odpadów opakowaniowych już od 2006. Zgodnie z dotychczas obowiązującymi przepisami rozliczenia za odzysk odpadów opakowaniowych miały obowiązywać dopiero od 2007 r.

    Data wejscia w życie - 2006-01-01 r.


  • Opłata produktowa
    Dziennik Ustaw nr 234 Z 1 GRUDNIA - Rozporządzenie ministra środowiska (poz. 1996) z 22 listopada w sprawie wzoru rocznego sprawozdania o wysokości należnej opłaty produktowej; od 1 stycznia 2006 r.

Patronujemy
!
Wpięci w sieć "Gartija"

www.ecoprogres.pl



Wykonamy stronę www dla Twojej firmy

Dowiedz się więcej ...

Przykładowe szablony strony

Rewolucja w ekologicznej zbiórce elektrośmieci!

W dobie rozwoju mediów elektronicznych i komunikacji na odległość możliwość robienia zakupów bez konieczności wychodzenia z domu staje się standardem. Ludzie cenią sobie wygodę robienia tego typu zakupów, koncentrując się dokładnie na tych produktach, które są im w danej chwili potrzebne, oszczędzając przy tym czas i pieniądze.

...

Licytuj, pomagaj, segreguj. Wyjątkowy kosz na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Co zrobić, aby pomóc ratować życie wcześniaków i ich mam? Jak wspierać tych, którzy są w niekorzystnej sytuacji życiowej? Jak chronić środowisko naturalne? Na te liczne pytania odpowiedź znalazła firma REMONDIS ELECTRORECYCLING przekazując na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy wyjątkowy i unikalny, bo indywidualnie oznakowany kosz do segregacji odpadów

...

POL-ECO-SYSTEM 2016 za nami

W Poznaniu zakończyły się targi POL-ECO-SYSTEM. Była to dla branży ochrony środowiska możliwość przeglądu ofert kilkuset firm, w tym zapoznanie się z ciekawymi eko-rozwiązaniami.  

...

Przemysł, eksperci branżowi i decydenci rynku ochrony środowiska wybierają się na POL-ECO-SYSTEM

Kontakty biznesowe, nowe umowy, wymiana doświadczeń – to tylko niektóre z powodów, dla których wielu profesjonalistów jest obecnych na targach POL-ECO-SYSTEM (11-14.10.2016) w Poznaniu.

...

Dopłaty do przydomowych oczyszczalni ścieków dla klientów indywidualnych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłasza program dopłat do przydomowych oczyszczalni ścieków. 

...

Nowy kredyt na ekoinwestycje w ofercie BOŚ Banku

Przedsiębiorstwa i jednostki samorządowe mogą starać się o nowy kredyt na inwestycje ekologiczne w Banku Ochrony Środowiska. Do oferty trafiła właśnie linia kredytowa z Nordyckiego Banku Inwestycyjnego (NIB) na kwotę 30 mln euro.

 

...

Foliówki - Informacja czy dezinformacja stosowana na torbach handlowych

W licznych publikacjach oraz na stronach Internetowych różnych organizacji, fundacji oraz stowarzyszeń, a także materiałach reklamowych producentów i dostawców, przekazuje się konsumentom informacje o opakowanych ekologicznych, lub przyjaznych dla środowiska, nie precyzując tego terminu....

Spalanie najkorzystniejsze

Wśród tych odpadów dominują oczywiście osady ściekowe. Orientacyjnie można przyjąć, że każdy mieszkaniec odprowadzający swoje ścieki do oczyszczalni produkuje" około 70 g suchej masy osadów w ciągu doby. ...

Inwestycje w ekologię i innowacje – dobre wzorce w Polsce już są!

Pod koniec ubiegłego roku, w połowie drogi między Krakowem a Katowicami (Trzebinia) powstał jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Europie! Niedługo osiągnie on poziom maksymalnych mocy przerobowych, w czerwcu Zarząd uruchamia bowiem drugą zmianę. Oznacza to, że w Polsce coraz więcej sprzętu jest przetwarzana w bezpiecznym dla środowiska procesie. Do tej pory normy środowiskowe spełniały tylko dwa inne zakłady. 

...

Biodegradowalne tworzywo sztuczne Ecovio

Sałata, bukiet kwiatów, obierki ziemniaków czy fusy z kawy — odpady organiczne to w kuchni normalność. Można z nich wytworzyć  bogaty w substancje odżywcze kompost, ale najpierw odpady te muszą zostać oddzielnie zebrane, co dla wielu konsumentów jest czynnością uciążliwą i niehigieniczną.

...

Green Energy Congress, Centrum Kongresowe ICE Kraków, formuła hybrydowa Nowość - 24 godziny 

23 września 2021 Portal PumpLab zaprasza na pierwszą edycję Green Energy Congress. Podzielony na cztery sceny: energetyka, przemysł, społeczeństwo, Top Eco Innovation, Kongres jest innowacyjnym   wydarzeniem budującym świadomość i trend efektywności ekologicznej. Hybrydowa formuła kongresu umożliwia uczestnictwo live – w Centrum Kongresowym ICE Kraków - i online w wydarzeniu.

...

XIV Forum Liderów Ochrony Środowiska

Tegoroczne XIV Forum Liderów Ochrony Środowiska będzie szczególnym wydarzeniem. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zaprezentować punkt widzenia trzech stron: ustawodawcy, przedsiębiorcy i urzędu na temat gospodarki odpadami.

...

Segregacja odpadów – jak zacząć?

Wiele mówi się o tym, jak ważne jest segregowanie domowych odpadów
w kontekście ekologii. Jeśli chcesz być eko, musisz pamiętać, że segregacja
to najlepsza rzecz, jaką sam możesz zrobić, aby poprawić stan środowiska naturalnego. 

...

Grupa IKEA inwestuje w farmy wiatrowe w Polsce

Warszawa, 3 października 2011 r. W piątek, 30 września 2011 roku IKEA Retail Sp. z o.o. nabyła dwie działające farmy wiatrowe od grupy Martifer (28 MW) i zobowiązała się zakupić trzecią farmę wiatrową, która zostanie zbudowana (26 MW).

...

Startuje międzynarodowy program „Drzewa Zjednoczonej Europy”

W czwartek 23 marca o godz. 11.00 na placu Dąbrowskiego (róg ulicy Jasnej i Rysiej) w Warszawie Fundacja Ekologiczna ARKA startuje z międzynarodowym programem łączącym tematykę ekologiczną z promocją idei integracji europejskiej.

...

Startuje 11. edycja akcji „Choinki Nadziei” w Warszawie

We wtorek 24 listopada o godz. 11.00 na placu Zamkowym w Warszawie Fundacja Ekologiczna ARKA i Lasy Państwowe startują z jedenastą ogólnopolską akcją „Choinki Nadziei”. Pojawią się choinki zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach

...
Recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy